برف ایران آمریکا عربستان تروریست ها

برف: ایران آمریکا عربستان تروریست ها رکس تیلرسون وزیر خارجه عربستان اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بعضی را از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم / روحانی

رییس‌جمهور با تاکید بر حفظ وحدت و اتحاد ملی در آستانه ورود به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، گفت: بعضی را از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم و

بعضی را از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم / روحانی

روحانی: بعضی را از قطار انقلاب پیاده کردیم که می توانستیم پیاده نکنیم

عبارات مهم : ایران

رییس جمهور با تاکید بر حفظ وحدت و اتحاد ملی در آستانه ورود به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، گفت: بعضی را از قطار انقلاب پیاده کردیم که می توانستیم پیاده نکنیم و اکنون باید همه را به این قطار دعوت کرد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز در مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جمع مردم، گفت: بسیار خرسندم که در سی و نهمین سالگرد انقلاب عظیم اسلامی کشور عزیزمان ایران به عنوان نماینده ملت کشور عزیزمان ایران به همه شما مردم فداکار و انقلابی تهنیت و تبریک عرض کنم و از خداوند بزرگ عظمت و درود فراوان جهت روح امام راحل و ارواح طیبه همه شهیدانی که با نثار جان خود انقلاب بزرگ این سرزمین را به پیروزی رساندند، می فرستم.

بعضی را از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم / روحانی

وی افزود: امسال شاخصه دیگری هم دارد و آن اینکه ما وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می شویم و سال آینده که سال چهلم است باید به معنای واقعی کلمه سال بلوغ این انقلاب باشد.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: از لحاظ تاریخی ما چه بخواهیم و چه نخواهیم سال آینده چهلمین سال است و باید وحدت و اتحاد ملی را بیش از گذشته در سال آینده شاهد باشیم.

رییس‌جمهور با تاکید بر حفظ وحدت و اتحاد ملی در آستانه ورود به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، گفت: بعضی را از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم و

روحانی تصریح کرد: دولت، بخش شخصی و نهادهای عمومی باید تلاش مضاعفی انجام دهند و دهه فجر سال آینده دهه هزاران افتتاح طرح و پروژه مهم در سراسر کشور باشد.

وی تاکید کرد: اینکه در همین روزها شاهد بودیم که در یک استان و در یک روز 10 هزار میلیارد تومان طرح و پروژه به وسیله بخش شخصی افتتاح شد به معنای آن است که ملت ما بیش از گذشته جهت آبادانی و عظمت کشور امید دارد.

رییس جمهور یادآور شد: انقلاب ما هنگامی که پیروز شد که همه با هم بودیم و در قطار انقلاب مسافران فراوانی بودند البته بعضی سریعتر از قطار پیاده شدند و بعضی را هم از قطار انقلاب پیاده کردیم که می توانستیم پیاده نکنیم و اکنون باید همه را به قطار انقلاب دعوت کنیم.

بعضی را از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم / روحانی

وی در ادامه صحبت خود در مراسم 22 بهمن تصریح کرد: امروز در مسیرمان نیاز به همه اصولگرایان، همه اصلاح طلبان و همه اعتدالیون داریم که اعتقاد به قانون اساسی دارند.

روحانی با تاکید بر اینکه هر کس به قانون اساسی عقیده دارد، انقلابی است خاطر نشان کرد: همه اقوام ایرانی و تمام مذاهب ایرانی و شیعه و سنی و تمام ادیان از جمله اسلام و مسیحیت و یهودی و زرتشیتی هرکس که این قانون اساسی را قبول دارد، او انقلابی به حساب می آید و باید به او احترام بگذاریم.

رییس‌جمهور با تاکید بر حفظ وحدت و اتحاد ملی در آستانه ورود به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، گفت: بعضی را از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم و

رئیس جمهور بزرگترین ثمره انقلاب اسلامی و میراث امام را قانون اساسی دانست و افزود: این معیار را همواره به عنوان معیار اساسی جهت وحدت و اتحاد باید بدانیم.

رئیس دولت تدبیر و امید تصریح کرد: در سالی که گذشت در کنار پرسشها و کاستی ها، موفقیت ها و پیروزی های بسیار بزرگی را ملت ما به دست آورد که اولینش برگزاری شکوهمند انتخابات 29 اردیبهشت بود.

بعضی را از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم / روحانی

وی با اشاره به اینکه همه مردم پای صندوق آرا آمدند و به دنیا نشان دادند که به کشور، انقلاب و نظامشان علاقه می ورزند اظهار کرد: 73 درصد از واجدین شرایط در انتخابات شرکت کردند و حماسه بزرگی به وجود آمدند و این انتخابات و حماسه حضور مردم به عنوان پیروزی بزرگب رای ملت کشور عزیزمان ایران بود.

روحانی با بیان اینکه در سالی که گذشت ما بر تروریسم پیروز شدیم و موفقیتهای فراوانی جهت نابودی تروریستها و داعش داشتیم، اظهار کرد: کمک ما به مردم عراق و سوریه به ثمر نشست و ملتهای این منطقه از شر تروریست ها نجات یافتند.

وی اضافه کرد: ما نگذاشتیم توطئه گران در منطقه ما دنبال تجزیه کشورهای دوستمان باشند. در حالی که آنها می درخواست کردند عراق را دو شقه کنند و وحدت کشور عراق را از بین ببرند. ولی با هوشیاری ملت عراق و کمک کشورهای منطقه توطئه آنها خنثی شد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه می درخواست کردند در لبنان ناآرامی های طولانی ایجاد کنند و لبنان را به میدان جنگ و مبارزه و اخ تلاف تبدیل کنند افزود: هوشیاری مردم لبنان و حمایت کشورهای دوست توطئه آمریکا و صهیونیست ها در منطقه خنثی کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در مذاکرات چند جانبه مان جهت صلح و ثبات منطقه موفقیت های فراوانی داشتیم اظهار کرد: ما می دانیم راه حل منطقه، راه حل سیاسی است و باید با همکاری و تعامل کشورهای دیگر بتوانیم ثبات و امنیت را در سراسر کشور مستقر کنیم.

روحانی با اشاره به اینکه در یک سال گذشته شاهد شکست آمریکا بودیم، گفت: آمریکایی ها میخواستند در امور داخلی کشور ما مداخله کنند. ولی مردم ما به آنها جواب رد دادند و با وحدت، اتحاد و ایستادگی ارزش طرح آمریکایی ها و توطئه ارزش را خنثی کردند.

وی افزود: به شورای امنیت شرکت ملل رفتند و می درخواست کردند علیه ملت کشور عزیزمان ایران توطئه کنند ولی خوشبختانه پاسخ منفی گرفتند.

روحانی تصریح کرد: در عنوان برجام آمریکایی ها در چند نوبت جهت لغو آن تلاش کردند ولی تا به امروز آمریکا ناموفق بوده و من تاکید می کنم که ملت ما تا روزی به عهدش پایبند است که طرف برابر هم به عهدش پایبند باشد و اگر بخواهند از پیمانی خارج شوند ضرر آن را خواهند دید.

رییس جمهور کشورمان خاطرنشان کرد: ملت ما راه موفقیت و پیروزی خود را ادامه می دهد. آمریکایی ها می درخواست کردند علیه قدس و فلسطین و مردم منطقه توطئه کنند و بیت المقدس را پایتخت رژیم صهیونیستی معرفی کردند ولی دنیا در برابر این توطئه ایستاد، نه فقط کشورهای اسلامی، بلکه به جز چند کشور همگی در مجمع عمومی شرکت ملل با این عنوان مخالفت کردند.

وی افزود: ما شاهد ثبات زیاد منطقه و تضعیف زیاد آمریکا و اسرائیل و پیشرفت روزافزون کشور عزیزمان ایران هستیم و در یک سال گذشته پیشرفت های مهمی در زمینه های متفاوت داشتیم.

روحانی ادامه داد: در امسال نیز به حول و قوه الهی دارای رشد اقتصادی بیش از رشد جهانی خواهیم بود. در یک سال گذشته بیش از سال های دیگر سرمایه خارجی وارد کشور شد.

وی تاکید کرد: 32 میلیارد سرمایه خارجی به صورت سرمایه گذاری مستقیم یا فاینانس جذب کردیم که این به معنای رشد کشور عزیزمان ایران هست. از سویی پنج میلیارد نیز در اجرای پروژه ها جذب کردیم که این به معنای توانمندی اقتصادی ماست.

رییس جمهور کشورمان به پیشرفت های صورت گرفته در عرصه نفت و گاز اشاره کرد و افزود: امسال جهت نخستین بار در تولید و استخراج گاز در پارس جنوبی از همسایه مان قطر پیشی گرفتیم. در عین حال در حوزه نفت در ابتدای دولت یازدهم 70 هزار بشکه نفت استخراج می کردیم و امروز 305 هزار بشکه در روز استخراج می کنیم که این به معنای حراست از سرمایه کشور است.

روحانی خاطرنشان کرد: همان طور که در علم و فرهنگ و بهداشت و درمان در عالی ترین شرایط منطقه خود هستیم به طوریکه هزینه های درمانی جهت مردم از 36 درصد به شش درصد کم کردن یافته است.

وی افزود: چند روز پیش پروژه فولادی را افتتاح و اعلام کردم که کشور عزیزمان ایران اکنون در تولید آهن اسفنجی مقام اول در دنیا را دارد و ظرفیت تولید ما در فولاد 32 میلیون تن است.

رییس جمهور کشورمان همچنین گفت: ما در بسیاری از محصولات به سمت خودکفایی حرکت می کنیم و در گندم و گازوئیل به خودکفایی رسیدیم و حتی آن را صادر هم می کنیم. سال آینده نیز در بنزین به خودکفایی می رسیم.

روحانی خاطرنشان کرد: ما در اینترنت و زیربناهای اینترنت جزو پیشرفته ترین کشورهای منطقه هستیم و در سال گذشته 200 هزار شغل در سایه اینترنت و پهنای باند و گوشی تلفن همراه های نسل سه و چهار ایجاد کردیم و در سال آینده نیز این مسیر پیشرفت را ادامه خواهیم داد.

وی اظهار کرد: دو هزار شرکت دانش بنیان نیز توانستند به جایگاه تولید برسند و این روند در سال آینده نیز طی می شود.

روحانی با بیان اینکه از لحاظ رشد و توسعه انسانی از کشورهای سرآمد دنیا هستیم، گفت: در بسیاری از زمینه ها در 39 سال گذشته پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشتیم و در 39 سال گذشته توانستیم در استقلال و طرد قدرتهای بیگانه موفق باشیم.

رئیس جمهور در ادامه صحبت مراسم 22 بهمن به بیان اینکه امروز هیچ قدرت خارجی نمی تواند در آینده کشور عزیزمان ایران تاثیرگذار باشد، خاطر نشان کرد: امروز نه در بخش سیاسی، نه فرهنگی و نه اقتصادی دیگران در برنامه ریزی کشور مداخله ندارند و ما با استقلال ملتمان روی پای خود ایستاده ایم.

وی با تاکید بر اینکه در حاکمیت ملی، مردم در تمام زمینه ها پای صندوق آرا هستند، توضیح داد: مردم 12 بار در ریاست جمهوری، 10 بار در مجلس، 5 بار خبرگان، 5 بار در شوراها وهمچنین جهت همه پرسی ها از جمله در قانون اساسی پای صندوق رای آمدند. یعنی مردم با انتخابات و صندوق رای و حاکمیت ملی مسیر خود را پیموده اند و خواهند پیمود.

روحانی اظهار کرد: در طول 39 سال از کشورمان به خوبی دفاع کرده ایم و در یک روز 19 هزار متجاوز را در خرمشهر اسیر گرفتیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه در یک روز در والفجر 8 توانستیم موفقیت های بزرگ به دست آوریم و از کارون عبور کنیم افزود: در یک روز توانستیم با 140 فروند هواپیما مراکز دشمن درعراق را بمباران کنیم. همچنین ظرف کمتر از دو ماه 73 فروند هواپیمای عراقی راسرنگون کردیم بعد ما ملت بزرگ و مقاومی هسیتم که ارتش، سپاه، بسیج، مردم، نیروی انتظامی و امنیتی ما همانهایی هستنند که امروز هم از مرز و سرزمینمان دفاع می کنند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در اطراف ما هرکجا تروریستها درخواست کردند وارد شدند و کشتار کردند، تصریح کرد: ولی در قدمهای اولیه مرزی کشور عزیزمان ایران با نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات و سپاه مواجه شده است و اسیر یا کشته شدند و اینها به معنای پیشرفت دفاعی کشور است.

وی خاطر نشان کرد: امروز ناوچه، هلیکوپتر، هواپیما، تانک، موشک، رادار، ماهواره و ماهواره بر و موشک ضدهوایی را خودمان می سازیم و در سطح دنیا اعلام کردیم که توانمند و قدرتمندیم و روی پای خود ایستاده ایم و در مسیر درست حرکت می کنیم.

روحانی با بیان اینکه در 39 سال در بسیاری از زمینه ها پیشرفت کردیم و پیروز شدیم ولی در زمینه هایی هم کاستی و تاخیر داشتیم، خاطر نشان کرد: شاید گاهی در تصمیم گیری ها تاخیر کردیم و شاید در بیان واقعیت با مردم با شفافیت سخن نگفتیم.

وی با بیان اینکه در زمینه بانک، مالیات و بودجه ریزی عقب ماندگی هایی داریم که باید جبران کنیم، توضیح داد: از اهداف بلند دولت دوازدهم ایستادگی در برابر فشارهای متفاوت داخلی و خارجی جهت اصلاح ساختاری اقتصاد کشور است و در بودجه 97 قدم هایی در این زمینه برداشته ایم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: به حضور ملت کشور عزیزمان ایران اعلام می کنیم در زمینه محیط زیست کاستی هایی داریم و کلانشهرهایمان دچار آلودگی هوا هستند و مصرف انرژی مان قابل قبول نیست.

روحانی با بیان اینکه مصرف 5.5 میلیون بشکه نفت یا گاز در روز قابل قبول نیست، تصریح کرد: ما به آسانی می توانیم با برنامه ریزی، ظرف چند سال یک میلیون بشکه در روز در مصرف صرفه جویی کنیم که به معنای صرفه جویی 22 میلیارد دلار در سال خواهد بود.

وی با بیان اینکه یک قدم مهم صرفه جویی در زمینه مصرف انرژی است که باید آن را دنبال کنیم، گفت: باید خودروهای فرسوده را از رده خارج و نوع بنزین و گازوئیل را استاندارد کنیم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: تصمیم دولت این است که تمام خودروهای فرسوده را در دولت دوازدهم از رده خارج کند در صورتی که تولید داخلی بتواند همپای دولت بیاید ما مصمم هستیم و بودجه را تامین می کنیم.

وی توضیح داد: هر کس اتوبوس، کامیون فرسوده سنگین و نیمه سنگین داشته باشد، می تواند با کامیون نو به نصف قیمت معاوضه کند و نصف قیمت آن را دولت برعهده می گیرد.

روحانی با بیان اینکه حاضریم سالیانه 70 هزار خودروی فرسوده سنگین و نیمه سنگین را از رده خارج کنیم توضیح داد: در حال حاضر 202 هزار کامیون سنگین و نیمه سنگین فرسوده داریم که در طول 3 سال می توانیم آنها را از رده خارج کنیم به شرطی که تولید داخلی مان توان این کار را داشته باشد و ما به تولید داخلی کمک می کنیم که در این راه همپای دولت حرکت کند.

وی تاکید کرد: نوسازی ناوگان یکی از تصمیمات مهم این دولت است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه می پرسند دولت جهت ریزگردها چه کار کرده است؟ گفت: به ملت کشور عزیزمان ایران و مردم خوزستان اعلام می کنم در سال گذشته 12 هزار هکتار بخش های شن زار را مالچ پالشی کردیم و در سال آینده نیز در سطحی وسیعتر این کار را ادامه می دهیم.

وی افزود: در سال گذشته کانال 47 کیلومتری از کارون به دشتی در جنوب شرق اهواز رساندیم که منشا گردوخاک هست. بعد راهمان را جهت محیط زیست همه باید ادامه دهیم و باید با آلودگی و ریزگرد مقابله کنیم. در مورد ریزگردهایی که منشا خارجی دارند نیز از راه سیاست خارجی باید اقدام کنیم.

روحانی با تاکید بر اینکه ما مردم در برابر آلودگی و ریزگرد تسلیم نمی شویم اظهار کرد: با کمک هم دولت، ملت، قوای سه گانه،نیروهای مسلح با این بلایا مقابله می کنیم، می ایستیم، هوا را سالم می کنیم، سلامت را به کشور برمی گردانیم و مردم را در رفاه قرار می دهیم.

روحانی در ادامه گفت: ما کشوری زلزله خیز هستیم و چه بخواهیم یا نخواهیم روزهایی زیر پای ما خواهد لرزید. ما نباید در برابر زلزله تسلیم شویم بلکه باید مقاوم سازی و نوسازی بافت های فرسوده را شروع کنیم.

وی تصریح کرد: من اعلام می کنم ما در زمینه مسکن و به خاص بافت های فرسوده قدم های محکمی برخواهیم داشت و ما در محله هایی که بافت فرسوده دارند، با 20 درصد اضافه منزل می سازیم. یعنی اگر 80 متر منزل هست، ما 100 متر می دهیم و پولی هم نباید پرداخت شود. در عین حال جهت منزل اولی ها نیز با سود بانکی 6 درصد منزل می سازیم. چون بزرگترین نشانه ما مسئله سلامت مردم در برابر زلزله است.

رئیس جمهور کشورمان همچنین با اشاره به بحران کم آبی در کشور گفت: ما در سال خشکسالی شدیدی قرار گرفتیم که از سال گذشته و حتی 50 سال اخیر بدتر است که باید خود را در برابر این خشکسالی آماده کنیم.

وی تاکید کرد: سامانه های نوین آبیاری را باید در کشور جنبش ببخشیم که در این راستا ما در سال 96، 140 هزار هکتار زمین کشاورزی را به آبیاری قطره ای مجهز کردیم. جهت سال آینده نیز برنامه داریم تا 250 هزار هکتار مجهز شوند. انها که می گویند جهت کمبود آب چه کردید، این یکی از کارها است.

روحانی در ادامه گفت: ما در خوزستان و ایلام جهت احیای 550 هزار هکتار زمین برنامه داریم که تاکنون 295 هزار هکتار را احیا کردیم و این راه را ادامه خواهیم داد.

وی خاطر نشان کرد: از صداوسیما روزنامه ها، اینترنت و جوانان می خواهم که واقعیت های کشور را به خوبی منعکس کنند.

رئیس جمهورکشورمان تاکید کرد: صداوسیما به جای اینکه بگوید 25 میلیون قطعه مرغ را جهت سلامت مردم از بین بردیم چون سلامت مردم جهت ما مهم بود وبه جای تقدیر از دولت نیاید بگوید که تخم مرغ، طلایی شده است است.

روحانی تصریح کرد: رسانه های ما اخلاق خوش اسلامی را پیش بگگیرند و به ملت امید و نشاط دهند. سال آینده نیز سال نشاط و امید جهت ملت کشور عزیزمان ایران است و باید دشمن را مایوس کنیم. اصلاح طلب، اصولگرا، معتدل ،همه تشکلها و احزاب بیایند تا با هم باشیم. چون هزار دوست کم و یک دشمن زیاد است.

وی افزود: 40 سال بس است کینه را رها کنید. چند سال کینه وسخن ناروا گفتن؟ متحد شویم و کنار هم قرار بگیریم. من به مردم عزیز کشور عزیزمان ایران اعلام می کنم که در بحث اشتغال که همواره خواست شما مردم بوده، در سال قبل 700 هزار شغل درست کردیم وا مید دارم سال بعد زیاد از ا ین باشد ولی بازهم عقب هستیم.

رئیس جمهور کشورمان در ادامه گفت: ما طرحهای زیاید جهت اشتغال داریم و از وزیر کار خواهش می کنم بیاید وهمه طرحها را توضیح دهد تمام اصناف و بنگاه های کوچک نیز بدانند هر کس کارگری بگیرد وآموزش دهد از دادن حق بیمه او معاف است و بیمه شخص ثالث را نیز ما می پردازیم.

روحانی همچنین خطاب به جوانان اظهار کرد: جهت حفظ نظام انقلاب و کشور راهی جز همکاری مردم نداریم و اگر انقلاب ما تاکنون باقی مانده به خاطر برگزاری انتخابات ها است انتخابات ها این انقلاب را پایدار نگه می دارد.

وی تصریح کرد: من از همه نهادها، ارگانها و شورای نگهبان می خواهم که راه انتخابات را سهل کنند. اسلام گفته که اگر 40 نفر شهادت دهند فردی که از دنیا رفته آدم خوبی بوده حتی اگر بد باشد خداوند او را می بخشد ولی حالا اگر 400 نفر، یک جناح و چند میلیون شهادت دهند یک آدمی خوب هست، کافی نیست.

رئیس جمهور کشورمان تاکید کرد: راه قانونی را سهل کنیم. احراز صحت و سلامت و شایستگی را سهل کنیم و مردم را احرازها همکاری دهیم. با مردم مدارا کنید و بگذارید همه سلیقه ها در انتخابات ها شرکت کنند تا آنجا که من می فهمم و تجربه دارم و منتخب مردم هستم می گویم که راه این است که گزینش مردم را سهل کنیم چون این راه حراست از نظام است.

روحانی یادآور شد: باید بدانیم انتخابات که تمام شد مسابقه هم تمام شده است و از همه جناح ها، احزاب و جوانان خواهش می کنم بدانند که هر کس که گزینش شد، منتخب مردم هست. رای مردم است که منتخب را می سازد. بعد باید همه در کنار هم باشیم و مردم را راحت بگذاریم.

وی همچنین اظهار کرد: در حریم شخصی مردم دخالت نکنیم و یک بار هم که شده است فرمان 8 ماده ای امام را بخوانیم و طبق آن عمل کنیم. آستانه تحملمان را نیز اوج ببریم.

رئیس جمهور کشورمان خاطر نشان کرد: ثمره انقلاب و میراث امام قانون اساسی هست. باید قانون اساسی را پاس بداریم و از ظرفیت استفاده کنیم. قانون اساسی معیار ما است و هر کس آن را قبول دارد انقلابی هست. قانون اساسی بن بست ها را برداشته و ظرفیت بزرگی دارد و اگر در موضوعی با هم بحث داریم باید به اصل 59 مراجعه کنیم که طبق آن باید به آرای مردم مراجعه کرد.

روحانی همچنین تصریح کرد: اگر جناح ها اختلافی دارند صندوق آرا را بیاوریم و هرچه مردم گفتند عمل کنیم. اسلام، کشور عزیزمان ایران و ملت کشور عزیزمان ایران جهت ما اصل است.

واژه های کلیدی: ایران | انقلاب | ایرانی | انقلابی | رئیس جمهور | رئیس جمهور | رییس جمهور | ریاست جمهوری | حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی

بعضی را از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم / روحانی

بعضی را از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم / روحانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs